Hakkımızda

Hakkımızda

ALV Kimya; kaliteli, yüksek performanslı ürünlerini; tecrübeli, profesyonel ekibi ve tam otomasyon sistemi ile donatılmış yüksek teknolojili üretim tesisi ile destekleyen, Yapı Kimyasalları ve Tekstil sektörüne hizmet veren global bir marka olmayı amaçlamaktadır.

Yirmi yılı aşkın süredir kimya sektöründe hizmet vermekte olan ALV Kimya, Çorlu da bulunan 17.000 m2 kapalı alana sahip yüksek teknolojili üretim tesisinde inşaat, boya, kaplama, dokusuz yüzeyler, kâğıt ve tekstil sektöründe kullanılan polimer emülsiyonları, pigmentler ve özel kimyasalların üretimini yapmaktadır. Yıllık üretim kapasitesi 45.000 ton olan üretim tesisimiz hammadde girişinden son üretim anına kadar tam otomasyon sistemi ile takip edilmektedir.

Üretim tesislerimizde AR-GE, Kalite Kontrol laboratuvarları ve depolar bulunmaktadır. Üretim merkezinde insan sağlığını koruyan atık sistemi, çevreye duyarlı üretim yapısı ve geliştirmiş yangın koruma sistemi de bulunmaktadır.  İhracat, pazarlama, mali işler, finans ve lojistik operasyonlarımız ise İstanbul’da bulunan merkez ofisten yürütülmektedir.

ALV Kimya olarak ürünlerimizle yaşam kalitesini artırarak gelişen dünyada ülkemizi yüksek katma değerli ürünlerle temsil etmeyi amaçlamaktayız.

Üstün hizmet anlayışımız ve Bağlayıcılar konusunda uzmanlaşmış AR-GE ve Kalite Kontrol Mühendislerimiz ile her geçen gün ürünlerimizin kalitesini arttırarak iş ortaklarımıza değer katmaktayız. Yaratmış olduğumuz değer sayesinde başta Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarında olmak üzere 20’den fazla ülkeye ürün tedariği yapmaktadır.

Ürün tedarik ağımızı sürekli olarak genişleterek global bir marka olma yolunda emin adımlar ile ilerlemekteyiz.

 

Hizmet ettiğimiz başlıca sektörler

» İnşaat,
» Boya,
» Kaplama,
» Tekstil,
» Dijital baskı,
» Nonwoven (Dokusuz Yüzeyler),
» Kauçuk,
» Halı,
» Kağıt

 

ALV Kimya olarak kalite standartlarımızı en üst seviyede tutarak değerli iş ortaklarımıza, istekleri doğrultusunda uygun ürünler ve uygun fiyatlar ile sağlıklı ve sürdürülebilir bir tedarik zinciri oluşturmayı hedefliyoruz.

Skip to content